Savunma Sanayi Sistemleri Kart / Cihaz Bakım ve Onarımı

Savunma Sanayi Sistemleri Kart / Cihaz Bakım ve Onarımı

Savunma sanayi, bir ülkenin savunma hizmetlerinin yürütülmesi için gerekli olan her türlü silah ve askeri teknolojinin üretilmesi ,geliştirilmesi ve satışından sorumlu olan bir sanayidir. Bu sanayide her türlü silah ve teçhizat büyük bir özen ve itina ile üretilmelidir. Burada oluşabilecek bir hata geri dönüşü olmayan büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle bu alanda çalışan kişilerin her zaman profesyonel ve alanında en iyi şekilde tecrübe eden kişiler olmalıdır. Bu sanayide üretilen her ürünün belirli aralıklarla bakım ihtiyacı olmaktadır. Silah ya da teçhizat hepsi bir materyallersen oluştuğu için bu ürünlerin doğru ve düzgün bir sistem ile çalışabilmesi için gerekli olan her işlemin yapılması hayati önem taşımaktadır.

Düzenli bakım ve kontrolleri yapılmayan silahların ya da savunma teçhizatlarının düzgün çalışmama ya da hiç kullanılmaması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu durum ise hem zaman hem de maliyet kaybına yol açmaktadır. Aynı şekilde savunma sanayisinde üretilen ve kullanılan her türlü teçhizatta oluşan bir hasar durumunda en kısa sürede onarımı yapılması gerekir. Bu onarım herhangi bir şekilde değil, olması gerektiği şekilde ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Bir ürünü en iyi tanıyan kişiler ürünün nasıl bakılması ya da onarılması gerektiğini bilmektedir. Bu sebeple savunma sanayisinde üretilen ve kullanılan her türlü ürün için gerekli olan bakım ve onarımın alanında uzman firmalar tarafından yaptırılması gerekmektedir.

 

Savunma Sanayi Ve Üretimi

 

Savunma sanayi bir ülkenin en değerli alanlarından birini oluşturmaktadır. Bu nedenle bu sanayi içerisinde yer alan her firmanın işini en iyi şekilde yapması ve alanında uzman olması gerekmektedir. Savunma sanayi sistemleri pek çok şekillerde bulunmaktadır. Yüksek performans sensör, komuta kontrol, haberleşme ve atış kontrol sistemleri savunma sanayi sistemleri arasında yer almaktadır. Bu sistemlerin düzenli olarak kontrol ve bakımları yapılmalıdır. Bu sistemlerde meydana gelecek en ufak bir aksaklık nedeniyle istenilmeyen pek çok sıkıntı ortaya çıkmaktadır.

 

Savunma Sanayi Sistemleri Kart , Cihaz Bakım Ve Onarımı Hangi Firmalara Yaptırılır?

 

Savunma sanayi sistemleri, herhangi bir şekilde bakımı yaptırılan bir sanayi türü değildir. Savunma sanayi sistemlerinin bakım ve onarımı için gereken tüm eğitimleri almış kişilerin çalıştığı gerekli sertifikalara sahip firmalar tarafından yaptırılması önem taşımaktadır. Bu nedenle savunma sanayi sistemleri kart ve cihaz bakımları ve onarımı için her zaman başarılı ve  yeterli yetkinliğe sahip firmalar ile çalışmak gerekir. Firmamız savunma sanayi sistemleri kart ve cihaz bakım ve onarımı için gerekli olan her türlü sertifika sahip olmaktadır. Ayrıca bu sertifikalar Tübitak onaylı olup, firmanızın yetkinlik seviyesi de tescillenmektedir. Savunma sanayi sistemleri için bakım ve onarım yaptıracak firmaların belirli sahip olması gereken sertifikaların tamamına sahip olan firmamızın sertifikalarını şu şekilde listeleyebiliriz .

  • IPC – A – 610 (Elektronik Baskı Devre Kart Takımlarında Kabul Edilebilirlik Kriterleri)
  • IPC-J-STD-001 (Elektrikli ve Elektronik Takımlarda Lehimleme Gereklilikleri)
  • IPC/WHMA-A-620 (Kablo ve Kablo Takımlarında Kabul Edilebilirlik Kriterleri)
  • IPC – 7711/7721 (Elektronik Kart Takımlarında Yeniden İşlem, Onarım ve Modifikasyon)

  Bu sertifikaların yanı sıra ;

  • ISO9001: Kalite Yönetim Sistemi
  • ISO10002: Müşteri memnuniyeti Yönetim Sistemi
  • ISO14001: Çevre Yönetim Sistemi
  • ISO20000-1: Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi
  • ISO27001: Bilgi güvenliği Yönetin Sistemi
  • ISO27701: Kisisel veri Yönetim Sistemi
  • ISO45001: İş sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
  • ISO50001: Enerji Yönetim Sistemi

Firmamız savunma sanayi alanında her türlü sistemlerin, kartların ve cihazların bakım ve onarımı konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda deneyimli personeli ile her zaman en iyi olmak için çalışmaktadır.