Servis / Bakım Hizmetlerimiz

Servis / Bakım Hizmetlerimiz

Servis bakım hizmetlerinde bakım-onarım işlemlerini; tecrübe, eğitim ve dinamizmi en iyi hizmeti sunabilmek adına birleştiren profesyonel personeller ile gerçekleştirilmektedir. Yüksek performans ve verim, en üst seviyede müşteri memnuniyeti, güvenilir ve hızlı çözüm ile sistem ve cihazlarınızın çalışmadığı sürenin en aza indirilmesi için gereken her türlü işlem titizlikle yapılmaktadır.

Her biri kendi alanlarında ileri düzeyde eğitim almış profesyonel çalışanlar ,  servis olanakları ile müşterilere sunulan  teknoloji, kalite, verimlilik ve performansın, ülkemizin her köşesine aynı düzeyde ve  değerinde olması için çalışmalar yapmaktadır. Önemli olan cihazlarınızın verim ve kapasitelerinin yıllar boyunca en iyi durumda olmasıdır.

Tüm cihaz ve sistemlerinizin bakım ve onarımında her zaman orijinal yedek parça kullanma garantisi verilmektedir. Bu sayede kullanacak olduğunuz cihazların hem verimi artar hem de kullanım ömrü uzar. Kullanılan tüm yedek parçalar cihaz ve de sistemlerinizin üretiminde kullanılan parçaların aynısıdır. Garanti süresi içerisinde bulunan ve periyodik bakım gerektiren tüm cihazlarınız Servis ekibi tarafından özel olarak hazırlanan Periyodik Bakım hizmetinden faydalanır.

 

Periyodik Bakım İşlemleri Nedir?

 

Periyodik bakım işlemleri kendi içerisinde belli başlı gruplara ayrılır. Bunlar;

  • Ana ve alt ürünlerin iç ve dış temizliği
  • Bağlantı kontrolleri
  • Fonksiyon ve performans testleri
  • Kullanım ömrünü dolduran malzemelerin değiştirilmesi
  • Verimi artırmaya yönelik ayarlamalar / validasyon
  • IQ, OQ, PQ işlemleri ve validasyon olmaktadır.

Koruyucu bakım yapıldığında arızıma bakım maliyetleri azalır ve bunun yanında makine arıza sayısındaki azalışla da üretim kaybı da belirli bir oranda engellenmiş olur. Bunun sonucu olarak da üretim hedefleri gerçekleşmiş ve sipariş teslimatlarında da sorun yaşanmamış olur. Koruyucu bakım uygulandığı zaman zarfında, belirli periyotlarda üretimin kesintiye uğrayacağını da hatırlatmak gerekir. Ayrıca koruyucu bakımın da kendine ait malzeme ve işçilik adı altında toplanabilecek maliyetleri de bulunmaktadır.

İşte bu her iki koşulu da değerlendirerek koruyucu bakım periyotları belirlemekteyiz. Toplam bakım maliyetlerini hesaplayarak, toplam bakım maliyetine koruyucu bakım periyodunun etkisini de saptayarak, optimum koruyucu bakım periyotlarını belirlemekteyiz. Eski uygulanan koruyucu bakım sistemlerinde, kullanılan ekipmanlara yılda bir defa koruyucu bakım yapılmaktadır.

 

Müşteri Eğitimleri

 

Firma ,müşterileriyle olan ilişkilerinin uzun süreli olmasını sağlamak için, sahada günlük çalışmaları gerçekleştirebilecek ve günlük raporlama yapabilecek seviyede personelleri istihdam eder. Profesyonel işletme ve temel bakım bilgilerini sağlamak amacıyla hazırlanmış standart eğitim programları sunar. Ayrıca, personelin bilgi düzeyi hakkındaki bilgiler ve müşteri tarafından yapılan bir değerlendirmeye göre de eğitimler ve hizmetler sunmaktadır.

 

Müşterinin Rolü

 

Önleyici bakım hizmetlerimizin başarısı, müşteri tarafından servis raporlarına kaydedilen ve aktarılan bilgilere bağlıdır. Sağlanan bilgiler ne kadar kapsamlı olursa, önleyici bakımın sağlayacağı avantajlar da o kadar sağlam ve güvenilir olacaktır. Mevcut bilgiler yeterli değilse, önleyici bakım yapmadan önce kullanılan ekipmanlar için ön saha incelemesi yapılması tavsiye edilir. Gerekli kaynakların ve yedek parçaların bulundurulmasını sağlamak amacı ile, kullanılan tüm ekipman ve yedek parçalar için gerçekleştirilecek olan önleyici bakım çalışması, sunulan hizmetlerin kesintiye uğramaması açısından tam olarak planlanmalıdır.

 

Saha ve Bakım Performansı

 

Önleyici bakım programları üç temel öğeden oluşur; ürün açıklamaları, servis talimatları ve standart raporlama şablonlarıdır. Ürün açıklamaları, servisin neleri kapsayıp neleri kapsamadığını belirtmektedir.

Servis talimatları, bakım prosedürünü ayrıntıları ile adım adım açıklamaktadır. Standart raporlama formları, çalışma talimatları ile bağlantılıdır. Cihatek firmasının  gerekli eğitimleri almış ve sertifika sahibi servis mühendisleri, müşteriler tarafından kolayca anlaşılabilen, tutarlı raporlar oluşturulmasını sağlamaktadırlar.