Endüstriyel Sistemlerin Elektronik Kart / Cihazların Bakım ve Onarımı

Endüstriyel Sistemlerin Elektronik Kart / Cihazların Bakım ve Onarımı

Elektronik bileşenlerin bakımı söz konusu olduğunda endüstriyel elektronik onarım, tüm sistemin yenilenmesinden her zaman daha iyi bir seçenek olabilir. Yeni ekipmanın fiyatları artmaya devam ettikçe, elektronik ekipmana sahip şirketlerin onarımı birinci öncelik olarak görmeleri daha kolay. Güvenilir bir endüstriyel elektronik tamir ve bakım servis firmasından yardım alırsanız; elektronik sisteminizin tamiri size konfor, maliyet ve kalite açısından bir dizi avantaj sağlayacaktır. Bu noktada PLC cihazlar, elektronik kartlar, endüstriyel sistemler gibi birçok malzemenin bakım ve onarımı önem kazanıyor.

PLC programlama yapan cihazların rutin bakım ve onarımı son derece önemli oluyor. Şüphesiz ki aynı şey elektronik kart arıza tespit cihazı ve elektronik kart tamiri konuları için de geçerli.

 

Günümüzde işletmeler elektronik cihazlarıyla tüketicilere benzer sorunlarla karşı karşıyadır. Ofislerde kullanılan bilgisayarların yanı sıra üretim tesislerinde elektronik kontrol ve otomasyon ekipmanları da yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektronik onarım söz konusu olduğunda, kırık bir akıllı telefon ekranını onarmak ile CNC tezgâhı gibi üretim makinelerini onarmak arasında büyük bir fark vardır. Bundan dolayı CNC tezgâh tamiri konusunda profesyonel olan firmalardan destek almak gerekir.

 

İmalat ekipmanı ve endüstiri ekipmanı dendiği zaman üretim ve bakım yöneticilerinin birincil amacı, eski bileşenlerin ömrünü uzatmaktır. Bu nedenle, endüstriyel elektroniği değiştirmek yerine onarmak, yalnızca sürdürülebilirliğe yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda şirketinizin verimliliği için pek çok farklı fayda sağlayabilir. Endüstriyel elektronik cihazların gereksinimleri zorludur. Bir makine bozulduğunda ve işler durduğunda elde edilen toplam maliyetleri elektronik bileşenlerin kendi maliyetleriyle karşılaştırırsak, bu anlaşılabilir bir durumdur. Bunu önlemek için otomasyon sisteminin işlevselliğini, kullanılabilirliğini ve güvenlik özelliklerini onlarca yıllık sürekli tesis işletimi boyunca sürdürmesi bekleniyor. Bu elbette elektronik kart tasarımı gerçekleştiren firmalar veya elektronik kart hurdası ile ilgilenen şirketler için de önemli bir konu oluyor.

 

Günümüzde dünyanın birçok yerinde, firmanız için faydalı olabilecek endüstriyel elektronik onarım ve bakım hizmetleri veren farklı türde firmalar bulunmaktadır. Cihatek firması da bunlar arasında yer almaktadır. Endüstriyel elektronik ile farklı türde sistemlerle çalışıyorsanız yapmanız gereken şeylerden biri doğru çalıştıklarından emin olmaktır. Bunlar işe yaramazsa üretim tesisinizde plansız duruşlara neden olacağından hemen bir çözüm bulmanız gerekecektir. Bakım ve onarım hizmetinin önemi burada devreye girer.

 

Endüstriyel makinelerin düzgün çalışmaya devam edebilmesi için çözülmesi gereken farklı türde sorunlar her zaman olabilir. Bu noktada devreye giren Cihatek cihaz bakımı ve onarımı hizmetleri olur. Bakım ve onarım hizmeti alarak doğru parçaları kullanarak herhangi bir bakım gerektirmeden makineyi daha uzun süre kullanma imkanına sahip olursunuz. Şirketinizdeki her türlü arıza süresini azaltmak için endüstriyel elektronik onarımının mümkün olan en kısa sürede yapılması şarttır.

 

Endüstriyel elektronik onarım hizmeti veren Cihatek, aynı zamanda size farklı tipteki cihazları tamir etme hizmeti de sunmaktadır. Çalışmayan endüstriyel bilgisayarlar, devre kartları, elektronik kartlar, dijital ekranlar, kart tamiri, değişken frekanslı sürücüler, elektronik kart temizleyici, otomatlar ve hatta endüstrideki sıcaklık seviyeleri için sensörler ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

 

Endüstriyel Elektronik Ekipmanların Bakım ve Onarımının Faydaları

 

Elektronik kart üretimi yapan ya da herhangi bir sektörde faaliyet gösteren firmaların endüstriyel sistemleri için bakım ve onarım işlemleri rutin olarak yapılmalıdır. Elektronik kartlar kadar ayrıca motor sürücü tamiri de gerekli bir işlem olarak öne çıkmaktadır. Bu tür kart ve cihazların bakım ve onarımının çeşitli faydaları vardır. Bunlar:

 • Tasarruf: Onarımlar, yeni değiştirmelerden çok daha ucuza mal olur. Şirkete, markaya ve kaliteye bağlı olarak, markalı bir PC kartı, motor sürücü ya da elektronik kart her yerde satılır ancak bunlar bakım ve onarımdan daha pahalı bir maliyet sağlar.

 

 • Ekipmanın kullanım ömrü uzar: Endüstriyel elektronik onarım hizmetleri, hasarlı birimlerinizin durumunu ve verimliliğini artırarak dayanıklılıklarını artırmaya yardımcı olabilir. Bazı eski elektronik üniteler bakım ve onarım işlemleri sonrasında yeni modellerden daha uzun süre dayanır. Ayrıca performansı daha yüksek olur.

 

 • Hızlı hizmet: Onarımlar genellikle haftalar değil günler alır, bu nedenle ekipman nispeten hızlı bir şekilde yedeklenir ve çalışır.
  • IPC – A – 610 (Elektronik Baskı Devre Kart Takımlarında Kabul Edilebilirlik Kriterleri)
  • IPC-J-STD-001 (Elektrikli ve Elektronik Takımlarda Lehimleme Gereklilikleri)
  • IPC/WHMA-A-620 (Kablo ve Kablo Takımlarında Kabul Edilebilirlik Kriterleri)
  • IPC – 7711/7721 (Elektronik Kart Takımlarında Yeniden İşlem, Onarım ve Modifikasyon)

  Bu sertifikaların yanı sıra ;

  • ISO9001: Kalite Yönetim Sistemi
  • ISO10002: Müşteri memnuniyeti Yönetim Sistemi
  • ISO14001: Çevre Yönetim Sistemi
  • ISO20000-1: Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi
  • ISO27001: Bilgi güvenliği Yönetin Sistemi
  • ISO27701: Kisisel veri Yönetim Sistemi
  • ISO45001: İş sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
  • ISO50001: Enerji Yönetim Sistemi